0
Kontakt
Social
Przewiń stronę

Ruchome
czasy...

czyli powiew świeżości w komunikacji i wizerunku Twojej marki/firmy!

Przewiń stronę

Film i animacja - ewolucja, nie rewolucja...

Moje zainteresowanie ruchomymi treściami wzięło się z naturalnej ewolucji zamiłowania do obrazu, czyli grafiki i fotografii. Przez ostatnie naście lat traktuję film jako jedno z większych wyzwań i cały czas poszukuję nowych sposobów nie tylko rejestracji, ale też wykorzystania tworzonych materiałów.

Film i animacje - dlaczego ruchome jest fajne?

Od lat obserwujemy rozwój technologii w kierunku upowszechnienia treści wideo. Coraz większy nacisk kładą na to zarówno media tradycyjne jak i społecznościowe, a dzięki szybkiemu internetowi niemal każdy z nas codziennie przegląda różnej maści filmiki - zarówno na komputerach stacjonarnych jaki urządzeniach mobilnych.
Odpowiedzią na powyższy trend, jest moja oferta dotycząca produkcji materiałów video, czyli ruchoma wersja fotografii. Podobnie do niej, tematyka w jakiej głównie się obracam to reportaż, dokument, i promocja. Najczęściej nagrywane przeze mnie branże skupiają się wokół morza, logistyki, przemysłu i budownictwa, realizuję też materiały z wydarzeń sportowych i typowo produktowe/PRowe treści.

Z zakresu filmowania oferuję
FILM

Od pomysłu, przez scenariusz i rejestrację, aż po finalny montaż - to całościowy pakiet jaki mogę zaoferować. Ilość kamer i operatorów uzależniona jest od wymagań projektu i ustalana ze Zlecającym, podobnie jak dalsze losy surowego materiału.
Standardowo pracuję na sprzęcie marek takich jak Panasonic, GoPro czy DJI, surowy materiał domyślnie nagrywany jest w rozdzielczości 4K 25FPS lub 50FPS, tak aby dawał możliwie duże pole w dalszej edycji - chyba, że Klient wyraźnie zaznaczy, iż potrzebuje innej rozdzielczości/klatkarzu, obecnie maksymalnie kręcę w rozdzielczości 6K. Często aby do granic możliwości wykorzystać obecność w danej lokalizacji, tradycyjne filmowanie jest w pakiecie do ujęć lotniczych z wykorzystaniem drona oraz fotografii.

FILMY Z POWIETRZA

Mogą funkcjonować jako samodzielne spoty, zawsze jednak proponuję moim Klientom łączenie ich z tradycyjnym video lub animacjami TimeLapse. Jest to podyktowane głównie faktem, iż jednostajne i monotonne ujęcia szybko nudzą widza. Podczas lotów wykorzystywany jest cały wachlarz możliwości używanych przeze mnie platform, tak by finalny materiał był możliwie zróżnicowany i oryginalny. Nie zawsze najciekawsze jest to co zostaje nakręcone z wysokości kilkuset metrów, często lepiej wygląda niepozorny lot na kilku metrach...

ANIMACJE TimeLapse / HyperLapse

Lata doświadczeń z zakresu fotografii sprawiają, iż jestem w stanie przedstawić zadany temat w wyjątkowo atrakcyjny sposób. Radzę sobie z niesprzyjającymi warunkami, a każda klatka zanim rozpocznie żywot w formie filmu, jest pełnowartościowym zdjęciem. Stawiam na jakość, w związku z tym do produkcji wykorzystuję wysokiej klasy sprzęt typu DSLR oraz w ekstremalnych warunkach GoPro lub Insta360-1". Podchodząc poważnie do tematu, posiadam cały wachlarz sprzętu dedykowanego animacjom, w tym w pełni zautomatyzowany modułowy system kontroli ruchów w trzech osiach (Syrp), elektronicznie sterowany napęd umożliwiający programowanie przesuwu kamery od kilku centymetrów do kilkuset metrów - wszystko z chirurgiczną precyzją, aby kadry były idealne.

Ofertę filmów poklatkowych kieruję do wszystkich pragnących urozmaicić swoje materiały multimedialne. Animacje mogą być wykorzystane jako fragmenty klipów, ale również jako niezależne spoty prezentujące długotrwałe, powolne procesy (np. budowy, transport, przygotowania imprez), lub te wymagające dużej precyzji, przez co rejestrowane w normalnym tempie trudne do przedstawienia. Często wykorzystuję ją w realizowanych produkcjach aby dodać dynamiki całości – nic tak nie poprawia dynamiki jak dobre połączenie filmu z animacją poklatkową i odpowiednią muzyką!

Czas rejestracji uzależniony jest od pomysłu, może to być seria animacji procesów trwających po kilka minut, może być to animacja której materiał zbierany był przez miesiąc, rok, lub dziesięć lat. W tych najdłuższych przypadkach, tworzę dedykowane zestawy uszyte na miarę pod konkretne zlecenie. Czas przygotowania sprzętu oscyluje w okolicach miesiąca (komponenty muszą się zjechać tak ze wschodu jak i zachodu).

POZOSTAŁE USŁUGI VIDEO

Zdarza mi się pracować jako podwykonawca, gdzie uzupełniam treści przez Państwa posiadane i w formie surowej przekazuję do dalszego montażu. Zdarza mi się też dogrywać materiał do już istniejącego i montować finalny produkt z dostarczonych plików.
Oferta usług "pobocznych" jest dość szeroka, a zapytania potrafią zaskoczyć - w związku z tym proszę o kontakt i przedstawienie pomysłu, szybko będę w stanie określić czy temat znajduje się w obszarze moich kompetencji i czy jest szansa na realizację.

  • 01. Doświadczenie : komercyjne od 2008 roku
  • 02. Główne pola działania : Reportaż | Dokument | Promocja
  • 03. Ulubiony sprzęt : Panasonic/Lumix | GoPro | DJI
  • 04. Używane oprogramowanie : Adobe PremierePro | Adobe AfterEffects
01.